ДМИТРО ПАВЛИЧКО ПокаяннI псалмиКатегории Поети-Шiстдесятники ()Ў ./ 13 Клас (hid)Ў ../../SCHOOL/13class/

Оригинал IX Це Ти створив мене таким — Неподужанним i слабким, Невiльником, хоч без ярма, Немудрим з яснiстю ума, Хитким, неначе терези, Веселим з усмiхом сльози, Слiпцем, що ходить навмання З жагучим зором пiзнання! Чи це приємно так Тобi, Що тяжко падаю в журбi, Що дух мiй ламлеться, як скло, I рветься плоть, як барахло? Скажи, навiщо був цей твiр, Що напiвянгол, напiвзвiр? Де ж у моïм єствi моє, Що само з себе постає, Що незалежне вiд Твоïх Жадань — невже це тiльки грiх? Невже моє — це тiльки зрив Угод з Тобою та порив До тих непроясненних сфер, Де паном ходить Люцифер, Невже свiдомiсть, плач i смiх, Це все Твоє — мiй тiльки грiх. О, Боже, розлучи земне З небесним — i врятуй мене!

Висновки Покаяннi псалми Д. Павличка — це монолог лiричного героя про те, що ж вiн є, хто вiн, навiщо i яким його створив Бог. Чому вiн такий слабкий, а має так багато бажань i поривань? Невже все добре — вiд творця, а грiх — вiд людини? Фiлософськi роздуми про недосконалiсть людськоï природи, про бажання досягти гармонiï втiленi в поезiï у чудову художню форму.

Метки Покаяннi псалми, ДМИТРО ПАВЛИЧКО, Стислий виклад твору, Скорочено, Уривки, УКРАÏНСЬКА ЛIТЕРАТУРА ДРУГОÏ ПОЛОВИНИ ХХ-ПОЧАТКУ XXI СТ, твiр, стислий, короткий, скорочено, уривки, основна, думка, переказ
ДМИТРО ПАВЛИЧКО ПокаяннI псалми